Korzystaj z pisma przewodniego wysyłając dokumenty do Wydziału Spraw Cudzoziemców.

 

                                                                                                            

2 tys. dokumentów. Tyle każdego dnia trafia do Wydziału Spraw Cudzoziemców Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie, które są rejestrowane, segregowane i przekazywane do właściwych akt spraw. Wiele z nich jest nieodpowiednio opisanych, co powoduje trudności w identyfikacji sprawy, do której mają zostać dołączone. A to wydłuża czas wydania decyzji. Aby usprawnić proces, do wysyłanych pism (braków) załącz pismo przewodnie, dzięki któremu dokumenty szybciej zostaną dołączone do systemu inPOL i akt postępowania. 

WYDRUKUJ PISMO PRZEWODNIE

Pismo przewodnie do wysyłanych dokumentów do WSC | Migrant WSC (mazowieckie.pl)

Pamiętaj
Jeżeli przesyłasz pełnomocnictwo do sprawy, załącz je jako pierwszy dokument po piśmie przewodnim w załączonym pliku dokumentów.

Jak prawidłowo wypełnić pismo przewodnie do dokumentów?

  1. czytelnie, w języku polskim
  2. drukowanymi literami
  3. wypełnij wszystkie wymagane rubryki zgodnie ze stanem faktycznym
  4. poinformuj nas, jeżeli w przeszłości podawałeś inne dane osobowe np. adres.

Przypominamy

Spis wszystkich wymaganych dokumentów w sprawach dostępny jest na stronie https://migrant.wsc.mazowieckie.pl/procedury/pobyt  w języku polskim, rosyjskim, angielskim i ukraińskim. 

Zachęcamy

do przesyłania dokumentów wraz z pismem przewodnim. Brak informacji identyfikujących sprawę np. sygnatury sprawy, imion i nazwisk czy obywatelstwa powoduje trudności w przypisaniu dokumentu do sprawy. 

Potrzebujesz więcej informacji?

Zapraszamy do zapoznania się z najczęściej zadawanymi pytaniami  zapisów FAQ 

Przebywaj w Polsce legalnie. Działaj mądrze – nie daj się oszukać!

Celem kampanii jest dotarcie do szerokiego grona cudzoziemców zainteresowanych legalizacją pobytu w Polsce z informacjami, które pozwolą zwiększyć ich świadomość i wiedzę z zakresu zasad wjazdu i pobytu w Polsce, w tym uzyskania karty pobytu.

 

Wyłączna odpowiedzialność za wyrażone opinie spoczywa na autorze i Komisja Europejska oraz Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji nie ponoszą odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

                                                           

 

Zgłoś błąd na tej stronie / Przekaż uwagi