Obywatelu Ukrainy, szukając pomocy korzystaj ze sprawdzonych instytucji!

Istnieje wiele instytucji, które oferują wsparcie obywatelom Ukrainy uciekającym przed konfliktem zbrojnym na terytorium Ukrainy. Nie wszystkie te instytucje są godne zaufania. Zachęcamy do korzystania z doradztwa w punktach prowadzonych przez oficjalne organizacje i instytucje, aby nie dać się oszukać. Takim miejscem jest Punkt Informacyjno-Doradczy Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego.

W ramach projektu „Wsparcie integracji cudzoziemców na Mazowszu ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb wynikających z masowego napływu obywateli państw trzecich spowodowanego wojną w Ukrainie” obywatele Ukrainy mogą skorzystać z bezpłatnych usług, umożliwiających między innymi uzyskanie legalizacji pobytu w Polsce, znalezienie pracy, naukę języka polskiego czy wypełnienie deklaracji podatkowej. Projekt realizowany jest wspólnie z Wojewodą Mazowieckim, Fundacją Nauki Języków Obcych Linguae Mundi oraz Fundacją dla Migrantów „Dobry Start” im. A.G. Farah.

W ramach ww. projektu prowadzona jest także kampania mająca na celu podniesienie świadomości obywateli Ukrainy o konieczności korzystania wyłącznie z pomocy sprawdzonych instytucji, podających rzetelne informacje i mających na względzie dobro swoich beneficjentów. 

Zobacz film promujący nasze działania Pomagamy obywatelom Ukrainy

Promocja działań - FB Pomagamy obywatelom Ukrainy

Promocja działań - YouTube Pomagamy obywatelom Ukrainy


Wyłączna odpowiedzialność za wyrażone opinie spoczywa na autorze i Komisja Europejska  oraz Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji nie ponoszą odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

 

Zgłoś błąd na tej stronie / Przekaż uwagi